zadní pásy

Technické problémy s našimi tatrovkami

masa

zadní pásy

Príspevok od užívateľa masa » 04 Júl 2008, 08:24

Zdravím, chci namontovat zadní pásy do mojí 613, našel jsem kotovní místa pod sedačkami, na sloupcích , ale na zadním platu nic není. J e to r. 85. Nevíte někdo, jak to dořešit?

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: zadní pásy

Príspevok od užívateľa etienne » 04 Júl 2008, 08:58

Uz sa to tu riesilo.

masa

Re: zadní pásy

Príspevok od užívateľa masa » 08 Júl 2008, 09:51

Tak jsem to vyřešil jednoduše - provrtal plato, zespodu dal kus pásoviny na dva šrouby M 12 a nahoru přes úhelník pásy z favorita a myslím že to bude dobrý.

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: zadní pásy

Príspevok od užívateľa radek » 08 Júl 2008, 11:02

Vskutku řešení hodné učně z kombinátu, jen tak dál..... :evil:

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: zadní pásy

Príspevok od užívateľa D.A. » 08 Júl 2008, 11:11

Proč? Taky mohl v "platu" vyhotovit drážky přislušných rozměrů, vzít o 500mm delší pásy a ty ukotvit až k podélníkům TZ - v rámci maximální bezpečnosti...

Užívateľov profilový obrázok
DJ EgO
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 25 Nov 2007, 19:02
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 BF
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: zadní pásy

Príspevok od užívateľa DJ EgO » 08 Júl 2008, 20:58

Tak sežeň plato s již dírama na pásy, na svím autě pásy nemám a plato s dírama origo mám, kdyby si měl plato v barvě modrá kostička klidně bych ti to vyměnil, ale teď když si do toho pyžlal tak asi ne bych to musel vidět, a nebo mám na prodej plato ze čtyřky kdyby měl někdo zájem.
Prílohy
DSC02434.JPG

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: zadní pásy

Príspevok od užívateľa D.A. » 09 Júl 2008, 05:53

Jedni platem rozumí kovovou vevařenou část kastle, jiní ten vyndávací oltář na tatraobětiny (polštářky, kšiltky, hrnečky).

masa

Re: zadní pásy

Príspevok od užívateľa masa » 09 Júl 2008, 13:45

Papundekl tam mám taky s otvory na pásy (asi originál,nevím), takže jsem do něj nepyžlal, ale pásy protáhl příslušnými otvory a všechny úchyty pásů jsou tak schované.

Užívateľov profilový obrázok
DJ EgO
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 25 Nov 2007, 19:02
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 BF
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: zadní pásy

Príspevok od užívateľa DJ EgO » 09 Júl 2008, 17:56

Tak to došlo k mílce :oops: ale plato je stále na prodej :-)

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: zadní pásy

Príspevok od užívateľa bazilisak » 03 Aug 2008, 21:21

Sháním samonavíjecí bezpečnostní pásy nejlépe na Tatru 613 zadní , zjistil jsem, že tradiční výrobce Moravan Otrokovice již je nějak nevyrábí ... Kde se to dá ještě koupit ? Dík

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: zadní pásy

Príspevok od užívateľa miloš » 03 Aug 2008, 23:34

Do ceho je potrebujes Honzo?

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: zadní pásy

Príspevok od užívateľa bazilisak » 04 Aug 2008, 17:42

Potřebuju je do svojí Tatry 805 v provedení skřín, jde mi hlavně o to, abych mohl přepravovat své dítě v dětské sedačce . Namontuju je dopředu - pro řidiče i spolujezdce. Na místě spolujezdce potom budu používat dětskou sedačku. Již ted vím, čeho se dopouštím - ale je to nejmenší "zlo" proti tomu, co všechno můžu udělat .

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: zadní pásy

Príspevok od užívateľa ladis » 04 Aug 2008, 17:49

Já dětskou sedačku v náklaďáku přivazuju koženým řemenem. Předpokládá to, že je vybavena vlastními pásy.

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: zadní pásy

Príspevok od užívateľa bazilisak » 04 Aug 2008, 18:01

ladis napísal:Já dětskou sedačku v náklaďáku přivazuju koženým řemenem. Předpokládá to, že je vybavena vlastními pásy.
Doted jsem ji kurtoval klasickými kurty na připevnění nákladu , ale je to takové... Pokud tam budu mít pásy, tak doufám, že to nebude příslušníky policie čr tolik dráždit. I v případě převozu dítěte "legálně" nad 150 cm výšky, asi bych pro něj chtěl mít možnost připoutání .

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: zadní pásy

Príspevok od užívateľa ladis » 04 Aug 2008, 18:09

Tak to chápu. Kdybys netrval na tradičním výrobci, mohu posloužit výrobcem francouzským. Dobastlovat to tam budeš tak jako tak a jestli tě výrobek zahraniční firmy neurazí, máš ho mít.

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: zadní pásy

Príspevok od užívateľa bazilisak » 05 Aug 2008, 20:47

S tím bastlením nebude takový problém... Na pravé straně není problém připevnit konec pásu s navíjecím mechanismem ke konzole sedadla, pravý horní prošroubuju skrz kabinu , a na levé straně bud přes šroub M12 který slouží k přišroubování kabiny přes silentblok k rámu, nebo vedle do nosníku vrtnu díru .. " a je to " :lol:
Prílohy
P8042736zm.JPG

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: zadní pásy

Príspevok od užívateľa bazilisak » 05 Aug 2008, 20:53

ladis napísal:Tak to chápu. Kdybys netrval na tradičním výrobci, mohu posloužit výrobcem francouzským. Dobastlovat to tam budeš tak jako tak a jestli tě výrobek zahraniční firmy neurazí, máš ho mít.
Tak samozřejmě, že se neurazím, děkuji za nabídku , jsem ted omezen tím, že držák pásu na vnitřní straně vozidla nemůže být dlouhý jako u T613 vepředu ale kratší jako vzadu, nebo s železným pásem, který je možno zkrátit, a vyvrtat otvor pro šroub někde blíž ( idealní délka je do 20 cm . Ten pás s tím železem má favorit ve předu. Měl bys Ladisi prosím foto Tvého francouzského zádržného systému ?

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: zadní pásy

Príspevok od užívateľa ladis » 06 Aug 2008, 11:41

Foto bych po ruce neměl, ale mohu vyrobit jak se dostanu do dílny. Pošlu mailem, pro tohle fórum to není zas tak zajímavé - to bude až namontované v kačeně a fotky bych rád viděl. Našel jsem jednu cizí fotku, pro představu, jak vypadá namontovaný.

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: zadní pásy

Príspevok od užívateľa D.A. » 11 Aug 2008, 10:55

Nejdřív jsem blbě četl, takže jsem chtěl nabídnout dvoubodové z favoše. Teď koukám, že sháníš samonavíjecí 3 bod. Ty mi nepřebývají, ale hodím 2 rady:
* Už jsem to tu asi uváděl - podle recenze Rapida na Dfensovi lze jakýkoliv vyběhaný pás poslat do Moravanu na repasi (sám to asi časem využiju pro zachování původnosti).
* Jestli chceš perfektní, uživatelsky příjemné pásy s "trvale" fungujícím navíjením, vážně se vykašli na Moravany montované do T613 a použij němčoury z W353M (r.v. 1983-1990), na vrakáčích jich bude plno a za hubičku. Mají jiný mechanismus západky, rozměrově se hodí i na "rozměrná" přední místa v šestotrinástce a hlavně fungují, fungují a fungují. Vlastní zkušenost.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných