Doklady

Technické problémy s našimi tatrovkami

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doklady

Príspevok od užívateľa Jerry » 12 Nov 2008, 23:51

Thomasi to Ti se začátkem 1.1.2009 končí. Protože od tohoto datumu budou ziskuchtiví ouředníčci prolejzat databáze, bude to umožněný díky provázání počítačové sítě úřadů (s tím přijde o online STK, atd...). Pokud najdou RZ bez povinnýho ručení a zároveň nedeponovaný, tak budou posílat poukázky na pokuty až 10 000 Kč. :( Už mi to pojišťovák kladl na srdce před dvěma lety.

Užívateľov profilový obrázok
Tatřík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 27 Máj 2007, 20:19
Tatry, ktoré vlastním: T613/3 , r.v. 1989
Bydlisko: Chrudimsko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doklady

Príspevok od užívateľa Tatřík » 13 Nov 2008, 00:05

Jestli má Thomas stejnej systém jako já, tak je v poho, protože já mám pojistnou smlouvu na dobu neurčitou...

Užívateľov profilový obrázok
Tatřík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 27 Máj 2007, 20:19
Tatry, ktoré vlastním: T613/3 , r.v. 1989
Bydlisko: Chrudimsko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doklady

Príspevok od užívateľa Tatřík » 13 Nov 2008, 00:22

Každopádně, pokud někdo nemá jasno v tom, jak pojištění odpovědnosti z provozu vozidla funguje a jak bude bude fungovat po novém roce, myslím že tady je to pěkně polopatycky podáno a je tam i možnost si ověřit, zda je konkrétní auto pod smlouvou.

http://www.bezpojisteni.cz/

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doklady

Príspevok od užívateľa Jerry » 13 Nov 2008, 00:38

Tatříku díky, tuhle stránku neznám.

Myslím, že Tatřík to objasnil podobně jak jsem popisoval. Pro Ty kteří se o to zajímají, mohou studovat výše uvedený link.

Užívateľov profilový obrázok
PETR 613
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 632
Dátum registrácie: 18 Okt 2006, 17:29
Tatry, ktoré vlastním: T 613-3 88´
kancelář ČNR ČSSR
http://www.skodaclub.wbs.cz/
Bydlisko: OSTRAVA , CZECHOSLOVAKIA
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doklady

Príspevok od užívateľa PETR 613 » 13 Nov 2008, 08:10

No tak přidám svou zkušenost ohledně sezonního pojištění.
Mám ho uzavřeno (na T613) u ČPP a tam ho lze kdykoliv změnit na požadovanou dobu (vždy ale před ukončením té původní smlouvy),ale taky na min. 3 měsíce.
Na dotaz,který mi byl sdělen přímo na centrále ČPP tady u nás v Ostravě se od 1.1.09 ohledně sezonních pojištění nic nemění!
Ono je to totiž tak že smlouva je uzavřená na určité období,ale do zelené karty je zapsáno datum od uzavření+doba neomezena. Čpp tyto pojištění vykazují jako celoroční (prý je to takový produkt pro pojištěnce),aby s tím nebyly problémy. Bohužel když je někdo trouba a vyjede s autem mimo sjednané období a způsobí nehodu,tak jde vše na něj a bohužel se nedoplatí.
Informace je čerstvá,neb jsem včera takhle přihlašoval Rapida 136 a byl jsem ujištěn že se opravdu nic v tomto produktu nemění :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Tatřík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 27 Máj 2007, 20:19
Tatry, ktoré vlastním: T613/3 , r.v. 1989
Bydlisko: Chrudimsko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doklady

Príspevok od užívateľa Tatřík » 13 Nov 2008, 11:00

Pro upřesnění, smlouva je právě uzavřená na celé pojistné období, pojistné krytí je ale sjednáno smluvně jen na určitou část toho pojistného období. Proto to může fungovat.

Užívateľov profilový obrázok
Libor
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 24 Feb 2008, 00:07
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57 A kabrio
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doklady

Príspevok od užívateľa Libor » 13 Nov 2008, 22:56

Chlapci, chtělo by to nějakou pořádnou stávku proti zlovůli úředníků!!! A také důrazně připomenout našim předním zástupcům široké motoristické veřejnosti (AČR, FKHV,ÚAMK), že jejich základní filozofii vzniku těchto klubů je, aby chránili motoristu před zlovůlí státních úředníků a zájmových skupin. Což jako řadový člen AČR nemám pocit, že by se jim podařilo a ani jsem nepostřehl, že by se o to vůbec nějak vehementně snažili! Co víc viděl jsem ve zprávách v televizi (bohužel nepamatuji jméno), nějakého představitele z AČR, který k danému tématu dodal, že čím méně starých vozů na silnici tak tím lépe. Pokud mu ta slova do úst nevložili novináři nějakým šikovným sestříháním rozhovoru v jiné záležitosti, tak jsem měl pocit, že kope za ministerstvo dopravy nebo živ. prostředí, ale rozhodně ne za motoristickou veřejnost, kterou má zastupovat!!! Dávám sem odkaz na článek, kde se kolegové veteránisti snaží na výše popsanou problematiku upozornit.

http://www.i-veteran.cz/novinky/oteven- ... ov-n-l-123

Užívateľov profilový obrázok
Eda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 30 Máj 2004, 00:41
Tatry, ktoré vlastním: T613 Elektronic ´93
Bydlisko: Moravská Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doklady

Príspevok od užívateľa Eda » 13 Nov 2008, 23:12

Toto nařízení je poslední nařízení vlády kabinetu Topol, takový poslední Řebíček do rakvičky.

Užívateľov profilový obrázok
Libor
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 24 Feb 2008, 00:07
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57 A kabrio
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doklady

Príspevok od užívateľa Libor » 16 Nov 2008, 21:25

Já si bohužel myslím, že to je spíš poslední řebíček nám veteránistům.Zelení a vláda si na tom pěkně napakujou své fondy!!!

Užívateľov profilový obrázok
Tatřík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 27 Máj 2007, 20:19
Tatry, ktoré vlastním: T613/3 , r.v. 1989
Bydlisko: Chrudimsko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doklady

Príspevok od užívateľa Tatřík » 10 Dec 2008, 23:14

Tak, někde jsme tu řešili, že je problém odhlásit auto (vrak) a nechat si ho na náhradní díly. Dosud to šlo vlastně jen podvodem, že známý za úplatek v kovošrotu vydal doklad o ekologické likvidaci, ikdyž dostal jen vyříznutý VINko. Teď to snad bude snadnější a hlavně legální. S proklínanou novelou zákona o odpadech bude platit od 1.1.2009 taky novela zákona 56/2001 Sb., který upravuje mimo jiné registr vozuidel a bude tam pěkná větička, že:
"... Jedná-li se o žádost o trvalé vyřazení vozidla z registru silničních vozidel podle odstavce 1 písm. a), je vlastník motorového a přípojného vozidla povinen doložit způsob jeho zániku nebo jejich dalšího využití."
To by mělo umožnit odhlásit legálně vrak a přitom si ho ponechat doma na "orgány". Aspoň něco pozitivního. Uvidíme, jak to bude fungovat v reálu. Myslím, že ani ten, kdo tu větu do novely dal, přesně neví, co tím myslel. :?

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Doklady

Príspevok od užívateľa D.A. » 10 Dec 2008, 23:22

Jakmile to někdo v praxi zkusíte, prosím o referenci.
Mám na to po Novém roce jen pár měsíců.

vili
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 20:23
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doklady

Príspevok od užívateľa vili » 24 Feb 2015, 13:55

Zdravím,

potreboval by som tento štitok , hladal som na nete nenašiel som- p. Buchta ho tiež nemá.. tento s tym ruskym nápisom. Ak viete kto ho vyrába dajte mi vediet.
Prosim dajte aj vediet kto mi tam tukne tie cisla.
Dik VH
Prílohy
stitoktatra1.jpg

Užívateľov profilový obrázok
T57Becko
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 19 Nov 2011, 19:22
Tatry, ktoré vlastním: T 57B
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doklady

Príspevok od užívateľa T57Becko » 24 Feb 2015, 14:40

nech sa paci - http://www.fleobox.sk/box/eshop/1-1-Car ... itok-rusky

no dobre je to tam poslat aby to vyrobili presne podla originalu - vystupene pismena , leptane a pod.

vili
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 20:23
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doklady

Príspevok od užívateľa vili » 24 Feb 2015, 17:42

:) :) .. :) Zdravim.. super- chalan šikovný už to mám aj hotove aj so zmenami....Dik za kontakt...

Ešte kto mi to tam natuká.. :?

VH

vili
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 20:23
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doklady

Príspevok od užívateľa vili » 24 Feb 2015, 19:44

Takto som to mal ja original..... Ešte hladam ochotného za odmenu kto mi to tam natuká... dik
Prílohy
Tatra 603.jpg

vili
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 20:23
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doklady

Príspevok od užívateľa vili » 19 Mar 2015, 22:18

Zdravím,

ešte by som prosil o radu kto by mi vyrazil štitok umiesnený v kufry...nové raznice majú iný tvar číslic. Takto by to malo vyzerať.
Dakujem.
VH
Prílohy
stitok603.jpg

vili
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 20:23
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doklady

Príspevok od užívateľa vili » 23 Mar 2015, 22:03

Zdravim,takze po konzultacii som zistil ze toto cislo ja ani nemam uvedene v TP..oznacovalo asi len poradove cislo karoserie.Dolezite cisla ako podvozok a motor su uvedene len na stitku..O inom umiestneni cisel z roku 1959 na inom mieste ako na stitku som sa nedozvedel..Ani som nenasiel.. :(

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných